×

Dark

IMDB : 8.8 - 2017
Kategori : DramaGizemSuç
Kalite : 1080p
Toplam Sezon : 0
Sezon / Bölüm
 • #
  Bölüm Adı
  Tarih
  Kalite
  Torrent
  Direkt
Özet ve Detaylar

Alman yapımı bir Netflix Orijinal projesi olan Dark, Netflix’in en başarılı dizileri arasında yer alıyor. Ayrıca zamanda yolculuk temasının da en iyi örneklerinden birisi olarak sayılabilir. İlk bölümü 2017 yılında yayınlanan bu bilim kurgu dizisi; gerilim, gizem ve korku temasını son derece başarılı ve ölçülü şekilde işliyor. Yaratıcılığını Baran bo Odar, Jantje Friese’nin yaptığı, kafanızdaki zaman ve mekân kavramlarını adeta yerle bir eden bu öykü, karakter takibi anlamında da oldukça güç ancak zekice bir senaryoya sahip.

Küçük ve kasvetli bir Alman kasabası olan Wenden’de iki çocuğun kaybolmasıyla geniş çaplı bir polis soruşturması başlatılıyor. Bu esrarengiz kayıplara paralel olarak dizinin merkezinde yer alan dört ailenin ve bu ailelerin üç neslinin; çarpık ve karmaşık ilişkilerine ve karanlık geçmişlerine tanık oluyoruz.

Hikâye 2019 yılında, ana karakter Jonas Kahnwald’ın, babasının ani ve beklenmedik intiharının üstesinden gelmeye çalışmasıyla başlıyor. Bu intihara bir türlü anlam veremeyen Jonas, psikolojik yardım almak üzere bir süreliğine kasabadan ayrılarak Fransa’ya gitmiş ve geriye dönmüştür. Ancak döndüğünde bazı şeylerin bıraktığı gibi kalmadığına tanık olur. Jonas için son derece gizemli bir süreç başlar.

Jonas ve arkadaşlarının ormanda bulunan bir mağara yakınında yaşadıkları korkunç ve gizemli bir olay sonucunda yanlarında bulunan Mikel adında küçük bir çocuk kaybolur. Yaşanan bu tüyler ürpertici olay, kasaba halkının bir anda kendisini 33 yıl önce yaşanan olayların tekrarının içerisinde bulmasına sebep olur. Kimsenin anlam veremediği bu durum aslında kasabayı 1953, 1986 ve 2019 arasında 33 yıllık periyotlar arasında bir döngünün son halkasına sokmuştur. Yaşanan tüm bu olay ve gelişmeler ise mağaranın ve mağaranın yakınında yer alan, kasabanın önemli ailelerinden olan Tiedemann ailesinin işlettiği nükleer santralin karanlık yüzünün ortaya çıkmasına sebep olacak bir süreci başlatır. Bu süreç, başta Jonas olmak üzere tüm kasaba halkının hayatını kökten değiştirecektir.

8.8
Imdb Puanı
8.9
Editör Puanı
Toplam 0 Yorum Var.
İçeriği Bildir
Popüler Diziler