×

La Casa De Papel

IMDB : 8.3 - 2017
Kategori : Aksiyon
Kalite : 1080p
Toplam Sezon : 0
Sezon / Bölüm
 • #
  Bölüm Adı
  Tarih
  Kalite
  Torrent
  Direkt
Özet ve Detaylar

La Casa De Papel; İspanyol yapımı dram gerilim ve soygun türünde bir Netflix Orijinal dizisi. Álex Pina tarafından yaratılmıştır. 2 Mayıs 2017’de ilk bölümü yayınlandı. Dizi pek çok yönüyle farklı bir senaryoya sahip olması sebebiyle ilk bölümüyle beraber küresel çapta büyük bir trende dönüştü.

La Casa De Papel, 9 kişiden oluşan bir ekibin İspanya Kraliyet Darphanesini soymasını anlatıyor. Normal şartlarda imkânsız gibi görünen bu fikir, profesör lakaplı grup liderinin dahiyane planıyla mümkün hale geliyor. Ekip 2,4 milyar Euro çalarak tarihte eşi benzeri görülmemiş bir soyguna imza atmanın peşinde.

Profesör, 8 ileri düzey suçluyu bir araya getirerek bir ekip kurar. Kimsenin birbirini tanımadığı bu ekip 5 aylık bir kampa girer. 5 aylık süre boyunca ekip lideri profesör, ekibi detaylı bir eğitime sokar. Biri vurulduğunda nasıl müdahale dilmesi gerektiğinden, sinyallerin nasıl kesileceğine kadar pek çok konuda detaylı çalışmalar yapan grup aynı zamanda detaylı ve karmaşık soygun planı üzerine de çalışır.

Profesör güvenliğe ve gizliliğe o denli önem verir ki ekip kendi içinde bile isimlerini gizler. Herkes takma isim olarak bir şehir ismi seçer; Tokyo, Rio, Denver, Berlin, Nairobi, Moskova, Helsinki ve Lizbon.

5 ayın sonunda ekip bilmesi gereken her şeyi öğrenmiş, dahiyane soygun planı adım adım ezberlemiştir. Bunun yanı sıra ekip üyelerinden Tokyo ve Rio, inişli çıkışlı bir ilişki içine girmişlerdir. Ekip içerisinde ilişki yaşamanın yasak olması sebebiyle bunu gizli tutmuşlardır.

Soygun günü geldiğinde ekip tamamen hazır bir halde yola çıkar. İlk adım darphaneye girmektir. İkinci adım rehineleri yakalamak. Üçüncü adım ise kasayı açıp içeriden para almak. Şaşırtıcı biçimde dördüncü adım ise polislerin gelmesini bekleyip banka içerisinde kapana kısılmak.

Dördüncü adıma kadar gayet başarılı bir şekilde gelen ekip, sonrasında beklenmedik bir dizi sorun ile karşılaşır ve işler bekledikleri gibi gitmez. Peki şimdi ne olacak?

8.3
Imdb Puanı
9.4
Editör Puanı
Toplam 0 Yorum Var.
İçeriği Bildir
Popüler Diziler