×

Sherlock

IMDB : 9.1 - 2010
Kategori : DramMaceraPolisiye
Kalite : HD1080p
Toplam Sezon : 3
Özet ve Detaylar

İlk bölümü 25 Temmuz 2010’da yayınlanmış İngiliz yapımı bir dedektiflik, polisiye TV dizisi. Sir Arthur Conan Doyle’nin aynı isimli efsane roman serisinin diziye uyarlamasıdır. İngiliz medya kuruluşu BBC’nin üstlendiği uyarlama tüm zamanların en iyi dizileri arasında görülmektedir. Özellikle senaryosuyla dikkat çeken dizi, kadrosunda Benedict Cumberbatch, Martin Freeman ve Mark Gatiss gibi efsane oyuncular bulunduruyor. Sherlock Holmes toplam 4 sezonda 13 bölüm yayınladıktan sonra 23 Aralık 2019’da final yapmıştır.

Dahi bir sosyopat olan özel dedektif Sherlock Holmes, üstün gözlem yeteneği ve keskin zekasıyla Londra’nın suçlarını aydınlatıyor. İleri düzey zekâsı ve egosu sebebiyle çevresi tarafından pek de sevilmeyen Sherlock, Baker sokağında bulunan dairesinde bir ev arkadaşı arıyor.Öte yandan Afganistan’dan yaralı olarak henüz dönmüş savaş gazisi Dr. John Watson da rehabilitasyon sürecinde Londra’da kalacak bir yer aramaktadır.

Ne tesadüftür ki Sherlock ve John’un ortak bir arkadaşı bu ikiliyi tanıştırır. Böylece 221 B Baker sokağında bulunan daireye beraber taşınırlar. John oldukça başarılı bir askeri doktor olması sebebiyle insan anatomisinden çok iyi anlamaktadır. Bu da durmadan cinayet vakalarıyla uğraşan ancak çevresi tarafından pek sevilmediği için asistan bulmakta hayli zorlanan Sherlock Holmes için bulunmaz bir fırsat oluyor. Böylece ikili beraber cinayet çözmeye başlıyorlar.Bir taraftan savaş sebebiyle psikolojik sorunlarla mücadele eden John Watson, psikoloğunun önerisiyle bir blog sayfası açıyor. Uzun süre ne yazacağını bilemeyen John, sonunda Sherlock ile çözdükleri cinayetleri yazmaya başlıyor. Blog zamanla kitlelere ulaşıyor ve Sherlock Holmes ün kazanıyor. Kısa bir süre sonra ikili İngiltere’de oldukça popüler oluyorlar. Ancak bu ün Sherlock’a bir düşman kazandırıyor. Hem de en az Sherlock’un kendisi kadar dahi bir düşman.Londra sokaklarında iki dehanın suç savaşı başlıyor. Bu savaşı en kaliteli ve güvenli bir şekilde direktindir.net adresinden sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. Tüm dizilerin ve filmlerin yer aldığı sitemizde siz değerleri kullanıcılarımıza hizmet sunmak ilk amacımız. Sizlerin de bizlere destek olması ile gün geçtikçe arşivimiz artmaya devam ediyor. İyi seyirler.

9.1
Imdb Puanı
9.5
Editör Puanı
Toplam 0 Yorum Var.
İçeriği Bildir
Popüler Diziler