×

The Walking Dead

IMDB : 8.2 - 2010
Kategori : DramaKorku
Kalite : 1080p
Toplam Sezon : 1
Sezon / Bölüm
Özet ve Detaylar

The Walking Dead, aynı isimle dünya çapında büyük ilgi görmüş olan bir çizgi romanın dizi uyarlamasıdır. 2010 Amerikan yapımı olan dizi, bir zombi salgını sırasında hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesini ele alan post apokaliptik bir yapımdır. Dizi, içerisinde dram unsurunu da yoğun şekilde barındıran, kaotik bir düzende insan psikolojisinin verdiği tepkiyi oldukça iyi analiz etmiş bir senaryo yapısına sahiptir. Dizinin yaratıcısı “Esaretin bedeli” ve “Yeşil Yol” filmlerinin de yönetmenliğini yapmış, üç kez Oscar adayı Amerikalı yönetmen ve film yapımcısı Frank Darabont’dur.

Beklenmedik şekilde küresel çapta başlayan korkunç bir virüs salgını kısa süre içerisinde bildiğimiz anlamdaki medeniyeti yok eder ve metropoller dahi birer yıkıntı haline gelir. Virüsün bulaştığı insanlar zombiye dönüşerek yarı ölü yarı canlı bir yaşam durumuna geçer ve son derece saldırganlaşır. Zombiler tarafından ısırılan sağlıklı insanlar da dolaşım sistemlerine gire virüsten etkilenerek kısa bir süre içerisinde zombiye dönüşürler. Gördüğü hareket eden hemen her şeye saldıran ve yemeye çalışan zombiler, ancak beyinleri yok edilerek öldürülebilirler.

Bu dehşet verici salgın başlamadan hemen önce hikâyenin baş kahramanı şerif yardımcısı Rick Grimes, bir operasyon sırasında vurulur ve ağır şekilde yaralanır. Hastaneye kaldırılan Rick’in bilinci bir süre kapalı kalır. Gözlerini açtığında hastanede tek başına olduğunu fark eden Rick, etrafı dolaşarak ne olduğunu anlamaya çalışır. Çevresini inceleyen baş kahramanımız durumun farkına vardığında ailesinin iyi olup olmadığını öğrenmek için derhal evine gider. Ancak onu boş ve harabe durumda bir ev karşılar. Bunun üzerine Rick, ailesini bulmak için bir arayışa koyulur ve bizim için hikâye başlar. Zaman içerisinde hayatta kalmaya çalışan farklı insan gruplarıyla karşılaşan ve kimi zaman çatışan Rick, kendi ekibine liderlik etmektedir.

8.2
Imdb Puanı
9.8
Editör Puanı
Toplam 0 Yorum Var.
İçeriği Bildir
Popüler Diziler